Šiauriniai Jokūbo keliai Scena: /dev/random

Dauguma turbūt esate girdėję apie Jokūbo kelią (Camino de Santiago). Tačiau ne visi žino, kad šį kelią sudaro daugybė atšakų. Pasakosiu apie dvi iš jų.

Šiaurinis kelias (Camino del Norte) yra mažiau žinomas, nei garsusis Prancūziškas kelias, kuriuo eina dauguma piligrimų. Del Norte driekiasi šiaurine Ispanijos pakrante, palei vandenyną, retkarčiais šiek tiek nutoldamas nuo pakrantės.

Šiaurinis kelias sudėtingesnis nei Prancūziškas kelias dėl gausybės kalvų, sunkiai nuspėjamo ir lietingo klimato, mažiau išvystytos infrastruktūros (tarp albergų gali būti kelių dešimčių kilometrų atstumas). Tačiau dėl nuostabaus kraštovaizdžio ir vis labiau turistišku tampančio Prancūziško kelio į šiaurę traukia vis daugiau keliautojų.

Camino Primitivo yra vienas autentiškiausių iš visų Santjago kelių. Dažnai vadinamas ir pačiu gražiausiu. Jis driekiasi nuo Šiaurinės pakrantės per Kantabrijos kalnus.

Papasakosiu ne tik apie kelionę ir nutikusius nuotykius bet ir papasakosiu, kaip reikėtų pasiruošti šiam žygiui bei pateiksiu patarimų, koks turėtų būti kuprinės turinys.

Martynas Kriaučiūnas